+421 908 181 838 info@naturaltrade.sk

Argánový olej pochádza z Maroka. Získava sa s jadier, ktoré rastú na argánových stromoch. Je veľmi vzácny a obsahuje 30 až 40 percent kyseliny liniovej, ktorá zmierňuje zápal a pomáha hydratovať pokožku. Kyselina olejová zase pomáha prenikať iným zložkám hlboko pod pokožku a tak ju vyživuje. V argánovom oleji nájdeme aj vitamín A a E, obsahuje aj mnoho antioxidantov. Tento olej je tiež vhodných pre ľudí, ktorí trpia akné, pretože je nekomedónny a neupcháva póry.

Účinky

Ochrana pred slnkom

Marocké ženy dlhé storočia používali agránový olej ako ochranu svojej pokožky, pred poškodením od slnečného žiarenia. V roku 2013 toto tvrdenie potvrdila aj štúdia, ktorá dokázala, že antioxidačné účinky v tomto oleji chránia pokožku pred voľnými radikálmi spôsobených slnkom. Tým zabránil popáleninám a pigmentácií pokožky. Dlhodobé používanie dokonca môže zabrániť rakovine kože.

Hydratácia pokožky

Arganový olej pomáha zvlhčovať pokožku, preto sa často pridáva aj do rôznych kozmetických výrobkov ako mydlá, šampóny, sprchové gély. Vďaka vitamínu E pomáha zadržiavať vodu v pokožke a tým predchádza jej vysušovaniu. Vyskúšajte ho tiež ako prírodný balzam na pery.

Bojuje proti akné

Znižuje tvorbu mazu a má protizápalové účinky. Argánový olej kombinácií s čajovým olejom, ho môžete zaradiť medzi prírodné domáce lieky proti akné, ktoré sú často účinnejšie ako profesionálne produkty. Redukujú jazvy po akné a znižujú prejavy. Receptúru na tento prírodný elixír nájdete TU.

Pôsobí proti starnutiu

Kombináciou dlhodobého užívania a kozmetického používania pomáha argánový olej predchádzať vráskam a zvyšuje elasticitu pokožky. To poskytuje účinnú liečbu proti starnutiu.

Ako kondicionér na vlasy

Tento olej nie je len prospešný pre vašu pokožku ale je tiež výborný ako výživa pre vlasy. Používajte ho ako kondicionér. Pomáha pri rozštiepených končekoch a suchých vlasoch dodáva vlasom prirodzený lesk a chráni ich pred teplom. Výskumy dokonca potvrdzujú, že argánový olej môže podporiť rast vlasov. Niekoľko kvapiek pravidelne vmasírujte do pokožky hlavy.

Argánový olej

Pin It on Pinterest

Share This