+421 908 181 838 info@naturaltrade.sk

Ricínový olej si zaslúži veľkú pozornosť v rámci jeho využitia v kozmetickom priemysle. Ricínový olej sa vyrába zo semien ricínovníka, tzv. ricínu obyčajného. Jeho zázračné účinky poznali už starí Egypťania, ktorí využívali ricínový olej na celkovú očistu tela. V článku  Vám uvedieme niekoľko skvelých tipov, prečo zaradiť ricínový olej do svojej bežnej starostlivosti o vlasy, pleť a telo.

1.  Ricínový olej v starostlivosti o vlasy

Blahodarné účinky ricínového oleja ocenia predovšetkým Vaše vlasy. Vďaka vysokému obsahu kyseliny ricínovej a omega-9 mastnej kyseliny vyživuje vlasové korienky a okolitú pokožku. Olej hlboko vniká do pokožky, čím ju vyživuje nielen na povrchu, ale i v hlbších vrstvách. Ničí huby a všetky baktérie, ktoré by v pokožke mohli brániť rastu vlasov. V prípade problémov s vypadávaním vlasov, sa odporúča používať ricínový olej aspoň tri krát do týždňa, najlepšie formou zábalov. Olej zásobuje vlasové folikuly živinami, čím zamedzuje ich vypadávaniu. Pri poškodených vlasoch naneste pár kvapiek oleja na svoje dlane, dobre ich rozmasírujte a potom naneste na končeky vlasov. V prípade záujmu podporenia rastu vlasov, použite ricínový olej na ošetrovanie pokožky na hlave. Niektoré ženy preferujú ozdravný zábal . Do vlhkých vlasov naneste ricínový olej, vlasy zabaľte do igelitu a na záver prikryte uterákom. Po pol hodine vlasy poriadne umyte a ihneď uvidíte, že Vaše vlasy budú zdravšie a lesklejšie.  Ak máte problémy s tvorbou lupín, zmiešajte  v rovnakom pomere ricínový a jojobový olej a touto zmesou masírujte pokožku hlavy. Lupiny sa prestanú vytvárať a pokožka Vás už nebude svrbieť. Ricínový olej je prírodný poklad, čo sa týka starostlivosti o vlasy. Vaše vlasy budú vďaka nemu  pevnejšie, lesklejšie a hebkejšie.

Ricínový olej Natural Trade

2. Ricínový olej v starostlivosti o obočie a mihalnice

Ide o veľmi šetrný a zároveň účinný spôsob, ako podporiť rast mihalníc a ich hustotu. Aplikujte pár kvapiek ricínového oleja na vatovú tyčinku a opatrne si ňou pretrite korienky mihalníc. Hrubé obočie je v súčasnosti  jeden z najväčších trendov. Pokiaľ nepatríte k jeho hrdý majiteľkám takpovediac “od prírody” , tak ste sa už určite zaujímali o možnosť ako vylepšiť.  Ricínový olej je jednou z nich.

3. Ricínový olej v starostlivosti o pokožku

Ricínový olej má silné premasťujúce účinky, preto je vhodný na ošetrenie extrémne suchej pleti, vďaka kyseline ricínovej, ktorá v pokožke viaže vlhkosť a zabraňuje jej vysúšaniu. Olej sa rýchlo vstrebáva je pre suchú pokožku doslova úľavou. Ak máte napríklad veľmi suché chodidlá, natrite ich ricínovým olejom a potom namočte do vody. Olej s vodou reaguje a pokožku krásne zmäkčí.

Keďže ricínový olej eliminuje tvorbu a množenie baktérii a vírusov, je účinný pri rôznych zápaloch kože spôsobených práve baktériami, kvasinkami, či vírusmi. V súvislosti  so zápalmi kože sa často objavuje aj nepríjemné svrbenie, či pálenie pokožky. Na takto postihnuté miesto je preto potrebné nanášať  ricínový olej.

Ak sa Vám na pokožke často tvoria bradavice, zbavíte sa ich vďaka ricínovému oleju. Pravidelne, minimálne raz za deň, ho na postihnuté miesto rozotierajte. Ďalšou možnosťou je namočiť vatový tampónik v oleji a prelepiť náplasťou postihnuté miesto, nechať pôsobiť cez noc a ráno odlepiť. Opakovať, kým bradavica nezmizne.

Tento olej je tiež vynikajúci ako prevencia proti tvorbe vrások, hlavne vďaka vysokému obsahu vitamínu E. Začnite ho používať už v mladom veku a neskôr sa nebudete musieť obávať vrások na tvári. Pleť  bude vďaka nemu vyzerať sviežo a mladistvo.

Ricínový olej je tiež účinný ako balzam po opaľovaní. Natierajte ho na slnkom spálenú pokožku a pocítite úľavu.

Zbavte sa akné pomocou ricínového oleja! Stačí prevariť vodu a nad touto vriacou vodou si pod uterákom napariť pleť. Otvoria sa Vám póry. Vezmite čistú handričku, ktorú namočíte do teplej vody a touto handričkou si jemne očistite pleť. Zbavíte ju nečistôt. Na rovnakú handričku potom nalejte dve lyžičky ricínového oleja a jemnými krúživými pohybmi masírujte pleť. Olej z tváre zmyte vlažnou vodou. Teraz je potrebné uzavrieť póry ,  a to pomocou studenej vody, ktorou si tvár umyjete. Nakoniec si kvapnite trošku ricínového oleja na prsty a potrite tvár. Nechajte pôsobiť cez noc. Ráno si umyte tvár, môžete použiť aj peeling. Tvár natrite troškou hydratačného krému. Takúto kúru proti akné si pokojne doprajte aj tri krát týždenne.

Ricínový olej Natural Trade

4. Ricínový olej v starostlivosti o pery

Pár kvapiek ricínového oleja nahradí balzam na pery. jeho hydratačnú a regeneračnú schopnosť tak ocenia i Vaše pery.  Jeho obsah mastných kyselín pery nielen vyhladí, ale ich aj chráni a to vďaka svojej hustej a neprenášanlivej povahe.  Inými slovami, z pier sa nezotiera bez toho, aby sa úplne neodstránil. Okrem toho, dodáva perám pekný lesk.

5. Ricínový olej v starostlivosti o nechty

Ricínový olej Vám pomôže aj s lámavými nechtami.  pred spaním si okolie nechtov natrite ricínovým olejom a nasaďte si aspoň na pol hodinu bavlnené rukavice. Po tom, čo tento postup zopakujete niekoľko dní po sebe, sa môžete tešiť na pevnejšie a zdravšie nechty.

Ak trpíte infekciami nechtov  na rukách aj nohách, je potrebné ich pravidelne potierať ricínovým olejom. Zmiernite tak nepekné príznaky ochorenia.

6. Ricinový olej v starostlivosti o celkové zdravie

Užitie malej dávky ricínového oleja napomáha tiež pri detoxikácii organizmu a stimuluje činnosť lymfatického systému.

Ďalšou skvelou vlastnosťou ricínového oleja je stimulácia bielych krviniek, ktoré bojujú proti infekciám.

Ricínový olej si pochvaľujú  aj ľudia trpiaci artritídou, osteoporózou, reumou, či inými bolesťami kĺbov. Výraznú úľavu prinášajú obklady z ricínového oleja. Ako na to? Zohrejte cca 4 až 5 lyžíc ricínového oleja . Do takto zohriateho oleja namočte pevnú handričku a nechajte ju chvíľu namáčať. Túto handričku priložte na bolestivé miesto a zakryte fóliou. Je potrebné, aby bolo bolestivého miesto v teple, môžete teda obklad prikryť aj uterákom, či výhrevnou podložkou. Obklad opakujte asi 2-3 krát za hodinu.

A na záver tip, ktorý poteší všetky tehuľky. Ricínový olej zatočí s nepeknými striami, ktoré sú doslova nočnou morou všetkých tehotných žien.  Masírujte pokožku ricínovým olejom aspoň dvakrát denne.

Pin It on Pinterest

Share This