+421 908 181 838 info@naturaltrade.sk

Čajovníkový olej, tiež známy ako tea tree, je často používaný vďaka svojim silným antiseptickým vlastnosťam a schopnosťou liečiť rany, preto je jedným z najlepších antibakteriálnych éterických olejov. Tento olej pochádza z austrálskej rastliny Melaleuca alternifolia. V Austrálii je známy 100 rokov a už viac ako sedem desaťročí je dokumentovaný v mnohých lekárskych štúdiách o schopnosti zabíjať mnohé kmene baktérií, vírusov a húb.

Olej z čajovníka sa čoraz viac používa v rôznych kozmetických výrobkoch a čistiacich prostriedkoch vrátane dezinfekčných sprejov, umývacích prostriedkov na tvár, šampónov, masážnych olejov, kozmetických krémov a práškov na pranie. Prirodzené antiseptické a protizápalové účinky čajovníka spôsobujú, že je to jeden z najprospešnejších esenciálnych olejov, ktorý by mal byť súčasťou vašej prírodnej medicíny.

1. Pomáha bojovať s akné

Čajovníkový esenciálny olej je dokonalá zbraň proti akné. Pôsobí antibakteriálne a pomáha zmierňovať prejavy. Podľa štúdie austrálskych vedcov, je tento olej účinný ako profesionálna liečba pri ľahkých až stredne závažných formách . Pomáha aj pri psoriáze a ekzéme.

Použitie 2x denne, naneste pár kvapiek oleja na vlhký vatový tampón a použite na vyčistenú tvár alebo inú časť tela. Môžete ho používať aj ako odličovací prostriedok. Vždy ho však zrieďte s vodou.

2. Hydratuje vašu pokožku

Používajte namiesto hydratačného krému na ruky. Vďaka antibakteriálnemu účinku odstraňuje baktérie, ktoré môžu byť pôvodcom rôznych chorôb.

Olejový zábal na vysušené ruky

  • 1 lyžička – jojobový oleja
  • 1 lyžička – avokádový olej
  • 10 kvapiek – čajovníkový olej
  • 10 kvapien levandulový olej

Všetky ingrediencie spolu zamiešajte, môžete ihneď použiť. Vaša koža vám bude vďačná.

3. Prírodná ústna voda

Olej bojuje proti baktériám v ústach, ktoré často spôsobujú zlý dych a zubný kameň. Pomôže vám aj pri liečbe poranení v ústnej dutine ako sú afty alebo kútik.

Do 1 dcl teplej vody pridajte 15 kvapiek čajovníkového oleja a kloktajte 30 sekúnd. Ďalej už nevyplachujte.

4. Proti plesniam na nohách

Až 60 % ľudí sa podľa štúdie sa vďaka oleju z čajovníka úplne zbavilo plesní na nohách.

Používajte po dobu 3 mesiacov na postihnuté miesto nehtu párk kvapiek nezriedeného oleja.

5. Pomáha pri ovčích kiahňach

Zmiešajte niekoľko kvapiek esenciálneho oleja s 1 lyžicou olivového oleja a pomocou vatového tampónu nanášajte 2 až 3 krát denne na postihnuté miesta.

6. Zbaví vás kvasinkovej infekcie

Olej z čajovníka pomáha pri liečbe kvasinkovej infekcie. Ak ho zmiešate s esentiálnym olejom z levandule kvasinky nemajú šancu.

  • 5 kvapiek – čajovníkový olej
  • 5 kvapiek – levaduľovéhý olej
  • destilovaná voda

Zmiešajte tieto 2 oleje s destilovanou vodou a potrite pomocou vatového tampóna postihnuté miesto.

7. Pomáha pri hojení rán

Čajovníkový olej podporuje hojenie rán, znižuje zápal a spúšťa tvorbu bielych krviniek. Pomáha predchádzať infekcií, ktorá sa môže v rane vytvoriť.

Niekoľko kvapiek aplikujte na obväz, ktorým ranu obviažete.

Čajový strom - BIO éterický olej


Pin It on Pinterest

Share This